Pokrycia dachowe

W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór, w atrakcyjnych cenach materiałów służących jako pokrycie dachowe renomowanych producentów.

BlachodachówkaDachówkaBlachy płaskieBlachy trapezowePanele dachoweObróbki blacharskieGonty bitumiczne i struktonitPapyMembrany i folie
Wysoka fala
Szerokiego krycia (Eko)
Standardowa fala
Modułowe
Z posypką
Ceramiczna
Betonowa
Ocynk
Aluzynk
Tytan-cynk
Miedziane
Kwasoodporna
Kolor
Blacha trapezowa to doskonały materiał do krycia dachów i ścian. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór blach tapezowych w bogatej gamie kolorystycznej.
Największymi zaletami tego produktu jest to, że łączy w sobie niską wagę wraz z tradycyjnym wyglądem oraz nieporównywalną prostotą i szybkością montażu w stosunku do tradycyjnych blach „na rąbek”. Umożliwia to konstrukcja zatrzasku panelu, który posiada zintegrowaną haftrę. Ten rodzaj łączenia arkuszy charakteryzuje się również tym, że mocowanie jest ukryte, przez co nie widać wkrętów na połaci dachu.
Zastosowania paneli dachowych nie ograniczają się już tylko do obiektów będących pod nadzorem konserwatora zabytków ale znajdują również coraz większe grono zwolenników wśród deweloperów, właścicieli domów jednorodzinnych czy też przy remontach obiektów publicznych.
Wyjątkowa szczelność tego rodzaju pokrycia dachowego pozwala na jego zastosowanie na połaciach dachowych których spadek wynosi od 15% ( 9° ).
Elementy wykończeniowe mocno wpływają na estetykę porycia, jak i na skuteczność zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi. W naszej ofercie znajdą Państwo standardowe obróbki blacharskie. Na życzenie mamy możliwość wykonania indywidualnego projektu.
Gąsiory
Śniegołapy
Wiatrownice
Kominowe
Pas nadrynnowy
Gonty bitumiczne to estetyczne, tanie i lekkie pokrycie dachowe (jeden metr kwadratowy dachówki waży od 7 do 16 kilogramów). Tego rodzaju pokrycie stosować można na dachach o zróżnicowanym kształcie i kącie nachylenia, również stromych (od 12 do 80 stopni). Sprawdzi się nawet na płaszczyznach pionowych. Warto zastosować ten właśnie materiał na dachy domów jednorodzinnych, letniskowych, budynków użyteczności publicznej, hoteli, szkół, obiektów wielorodzinnych czy sakralnych.
Gont wyróżnia się łatwością montażu, dlatego okazuje się niezastąpiony przy remontach i konserwacji dachów. Można stosować go również na połaciach o dość wyszukanych kształtach. Samodzielne układanie nie sprawia problemów, ponieważ nie wymaga układania pracochłonnej kratownicy z łat i kontrłat. Takie pokrycie układa się na pełnym podłożu skonstruowanym z desek bądź innych materiałów drewnopochodnych.
Odpowiednio przygotowane podłoże, zapewniona wentylacja i układanie według zaleceń producenta, pozwolą na długą eksploatację bez konieczności konserwacji.
Ze względu na swoje właściwości i możliwości zastosowania pokrycia dachowe są popularnymi materiałami budowlanymi. Ich niski koszt oraz minimalna ilość odpadów przy układaniu opisywanych elementów sprawiają, że chętnie wybierają go inwestorzy i wykonawcy. Trwałość gontów bitumicznych szacuje się nawet na kilkadziesiąt lat. Szczególne zalety tych elementów uwydatniają się na dachach o skomplikowanej budowie. Dzięki temu, że dachówka z tego materiału łatwo się wygina, jest elastyczna i lekka, ułatwione jest wykonywanie skomplikowanych obróbek dekarskich – minimalizuje to również koszty oraz czas wykonania dachu.
Do gontów bitumicznych oferujemy Państwu akcesoria dachowe, takie jak zakończenia krawędzi szczytowych, uszczelniacze, gąsiory, świetliki, wywietrzniki i wywiewniki wentylacyjne.

Struktonit:Wśród wykonywanych obecnie pokryć dachowych te wykonane z małoformatowych płytek należą do najbardziej atrakcyjnych. Mają wieloletnią tradycję w budownictwie. Użyte na zabytkowych budynkach sprawiają naturalne wrażenie, natomiast na nowych budynkach przyczyniają się do przełamywania monotonii zabudowy. Powierzchnia płytek do złudzenia przypomina łupek naturalny, choć wykonane są z włóknocementu. Są niepalne i bezpieczne. Płytki te nadają się do stosowania w budynkach każdego rodzaju na dowolnej wysokości. Są bardzo trwałe, odporne na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych oraz łatwe obróbce, ekonomiczne i ekologiczne. Mają niewielkie wymiary – dzięki temu można je każdorazowo dopasować do wymaganego kształtu dachu.

Dostępne wymiary płytek:

 • 20 x 20 cm (stosowane jako element wykończeniowy dachu oraz jego fragmentów),
 • 30 x 30 cm (pozwalają na ekonomiczne wykonanie całych połaci),
 • 40 x 20 cm,
 • 40 x 13 cm,
 • 60 x 30 cm (płytki okapowe i koszowe),
 • 30 x 20 cm (płytki okapowe i koszowe)
 • Papy wierzchniego krycia
  Papy podkładowe
  Papy wentylacyjne
  Papy samoprzylepne
  Papy przeciwkorzenne